niedziela, 2 kwietnia 2017

Oczytany lis


Moja siostra, która tydzień temu obchodziła urodziny, uwielbia czytanie książek. Do tego ostatnio pokochała lisy :D - ma lisi kubek, broszkę, pasek do aparatu oraz wiele innych gadżetów ;) Kiedy w sklepie zobaczyłam lisa z paper mache, od razu pomyślałam, że będzie to idealny dla niej prezent.Przy okazji, w tym samym sklepie, kupiłam też papier ryżowy z literkami, który sprawił, że mój lis wygląda jakby pochłonął tonę książek - zupełnie jak moja zaczytana siostra. Chciałam, żeby lis był jasny, więc najpierw pokryłam go białym gesso, a po wyschnięciu z pomocą gel medium przykleiłam papier ryżowy. Później pędzlem kolejno nakładałam: farbę akrylową, w pięknym mocno fioletowym kolorze, pomarańczowy tusz wodny (i tu zależało mi na transparentności koloru - myślę, że farbka akwarelowa też by spełniła to zadanie), czubek ogona, okolice oczu i uszy - białą farbą akrylową. Niestety, w trakcie pracy zrobiłam tylko jedno zdjęcie telefonem :)


Do zrobienia "piegów" użyłam jednej z moich ulubionych masek Agaterii i folii do złoceń w płatkach w miedzianym kolorze. Przysłowiową "wisienką na torcie" okazały się woski: metaliczna miedziana pasta Pentart oraz Finnabair Art Alchemy Opal Magic Wax - których zestaw wygrałam na blogu Finnabair. Nie ukrywam, jestem nimi zachwycona - mają kremową konsystencję, pięknie pachną, ich nakładanie i uzyskiwanie efektu mieniących i mieszających się ze sobą kolorów to sama przyjemność. 

Pana lisa zaprosiłam na obszerną sesję zdjęciową, żeby choć w części zaprezentować efekt mojej pracy. 


Do wykonania pracy wykorzystałam:
http://13arts.pl/pl/p/MULTIPURPOSE-MEDIUM-120ml/2090http://13arts.pl/pl/p/Gesso-biale-grunt-akrylowy-120ml/49
http://13arts.pl/pl/p/Ayeeda-Paint-Matte-White/272http://13arts.pl/pl/p/Ayeeda-Paint-VIVID-Violet/462http://13arts.pl/pl/p/Tusz-wodny-Orange/37
http://zielonekoty.pl/pl/p/Pasta-metaliczna-woskowa-Pentart-10ml-miedz/1408https://sklep.agateria.pl/pl/maski-szablony/668-maska-szablon-snieg-5902557860159.html


Pracę zgłaszam do udziału w wyzwaniu:
 Scrapek / Wyzwanie nr 55: "Bez wykrojników i dziurkaczy"

http://scrapek.blogspot.com/2017/03/wyzwanie-nr-56-bez-wykrojnikow-i.html

15 komentarzy:

 1. Niesamowity!! Gratuluję pomysłowości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny lis! Fajny pomysł i wykonanie fantastyczne!
  Dziękuję za udział w wyzwaniu Scrapka - DT Olga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olga, cieszę się, że Ci się podoba. Często podglądam Twoją twórczość ;) mistrzostwo kwiatowe i mediowe :)

   Usuń
 3. Genialny jest! Zachwyciła mnie absolutnie jego płonąca kita! Cóż za ekspresja! Dziękuję za wspólną zabawę ze Scrapkiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały! Od niepozornego szarego liska do mega kolorowego lisiora. Pięknie go ozdobiłaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aneta! także za to, że do mnie często zaglądasz :D

   Usuń
 5. Kocham lisy, a twój jest przepiękny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam tego liska, nie wiem ile razy zaglądałam do Ciebie, żeby ponownie na niego spojrzeć.....

  OdpowiedzUsuń